Nowości

Nowa wyszukiwarka 09.04.2016

Nowe możliwości, oferty z całego regionu. Szukasz mieszkania, domu, działki? Sprawdź w najlepszej wyszukiwarce.

Kredyty na zakup nieruchomości !!! 29.01.2016

Pomagamy sfinansować zarówno cele mieszkaniowe jak i inne potrzeby.

Zobacz naszą stronę na Facebooku !!! 28.01.2016

Mamy już stronę na facebooku, zapraszamy.

wszystkie nowości...

Atrakcje turystyczne Pomorze

 

Zapraszamy na Pomorze 
Wakacje! Oczekujemy słonecznych dni, by maksymalnie wykorzystać urlopy i czas relaksu na świeżym powietrzu. Dla spragnionych szumu morza, wypoczynku nad jeziorami, spacerów po zielonych lasach i obcowania z historią przygotowaliśmy przewodnik po Pomorzu, stanowiący zachętę do odwiedzenia północnych regionów naszego kraju. W Trójmieście, na Kaszubach, Kociewiu, Powiślu i Żuławach, czy na ziemi słupskiej, znajdziecie miejsca magiczne. Takie, które trzeba zobaczyć. 
 

Ulica Długa i Długi Targ
Najpopularniejszy ciąg spacerowy w Gdańsku wytyczony jest pomiędzy Bramą Złotą i Zieloną. Reprezentacyjną ulicę Gdańska otaczają okazałe kamienice. Nic dziwnego. Droga ta nazywana jest inaczej Traktem Królewskim i należy do najpiękniejszych i najbardziej reprezentacyjnych ulic Gdańska.
 


Bastion Gniew
Gniewska warownia była najpotężniejszym bastionem Zakonu Krzyżackiego na lewym brzegu Wisły. Zamek wraz z murami, wieżami i studnią wzniesiony został w latach 1285-1350.
 
 

Malborska perła średniowiecza
Będąc w Malborku nie można pominąć największej twierdzy średniowiecznej Europy. Wybudowany na początku XIV wieku zamek, przez blisko 150 lat był siedzibą wielkich mistrzów i stolicą państwa krzyżackiego, później rezydowali tu m.in. polscy królowie. W zamku mieściły się wojskowe koszary. W 1961 roku utworzono tu Muzeum Zamkowe. 

Do zoo
Ponad ćwierć miliona osób odwiedza każdego roku wspaniały gdański ogród zoologiczny. Nic dziwnego. To nie tylko miejsce utrzymania i eksponowania kolekcji zwierząt.
 

Gotycki gigant
Zespół katedralno-zamkowy w Kwidzynie powstał w połowie XIV wieku. Trzynawowa katedra murowana z cegły, wzniesiona jest na planie wydłużonego prostokąta, o układzie gotyckim i łączy się bezpośrednio od strony zachodniej z zamkiem. Akwarium Gdyńskie 
Rekiny żarłacze czarnopłetwe, agresywne arowany z Ameryki Północnej, tropikalne skrzydlice, piranie czerwone oraz łagodne koniki morskie... Takie okazy zobaczyć można w Akwarium Gdyńskim, przedstawiającym największą w Polsce kolekcję zwierząt wodnych. 
 

Kraina w kratę
Położona w gminach Słupsk, Smołdzino, Sławno, Postomino i Ustka pomorska wieś europejskiego dziedzictwa kulturowego. Nazwa krainy pochodzi od stylu budownictwa o konstrukcji kratownicowej, której cechą charakterystyczną są czarne elementy drewniane, tworzące kratę i bielone wapnem wypełnienia. 
 


Ruchome wydmy
Dotrzeć na nie najłatwiej i najszybciej można z podłebskiej osady Rąbka. Znajdują się w obrębie Słowińskiego Parku Narodowego. 
 
 

Fokarium w Helu
Od kilku lat "miasto na początku Polski" stoi foką. Kilkaset tysięcy osób odwiedza latem Stację Morską Uniwersytetu Gdańskiego. Znajduje się tu jedyne w Polsce Fokarium.
 

Rewski cypel
Kilometrowej długości piaszczysta łacha to od lat ulubione miejsce spacerów wszystkich tych, którzy przyjeżdżają wypocząć do Rewy. 

 

 

źródło: www.wejherowo.naszemiasto.pl
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] ZAMKNIJ